1 / 28

Villajoyosa Ref: V461

Lägenhet i Gamla Stan, Villajoyosa

254.000 € Byhus · Lägenhet
55 m² boyta
1 sovrum
1 badrum
50 m Sandstranden
7 km Golfbanan
45 km Alicante flygplats

Allt om bostaden

Lägenhet anpassad för funktionshindrade endast 50 meter från stranden. Totalrenovering som har gjorts med all omsorg och detaljer för att erbjuda en trevlig atmosfär.
Lägenhet på bottenvåningen med direkt tillgång från gatan, fullt utrustad och specialdesignad för personer med nedsatt rörlighet. Hela lägenheten rullstolsanpassad, trapplift, kök med mobila nivåenheter. Säng som är multi-elektronisk med multi-position madrass. Tillgänglig garderob för att hänga kläder. Badrum med dusch. Bäddsoffa, TV, Wi-Fi.

Välkommen till vårt närliggande kontor i Villajoyosa. Vi ger er privat visning.

Villajoyosa är en av trivsam stad vid havet på Costa Blanca. Kommunikationen är utmärkt, både bilväg, med flyg eller med spårvagn och Alicante internationella flygplats ligger bara 35 minuter bort. Du kan också använda spårvagnslinje 1, som går varje halvtimme från Alicante, hållplats 15 minuters promenad från bostadsområdet. Spårvagnen går vidare härifrån till Benidorm och vidare upp mot Denía.

Villajoyosa är också den historiska huvudstaden i Marina Baixa, en traditionell fiskeby mycket beundrad av besökare. Hamnen och strandpromenaden har en särskild charm och lyses upp av färgglada husfasader. Staden är känd för sin chokladtillverkning och här finns ett chokladmuseum.

Jag vill veta mer

Här ligger bostaden

Området

Villajoyosa

Färgglada husfasader vid vattnet och gammal chokladstad — här ligger vårt kontor.

Allt om Villajoyosa

Vad kostar det utöver priset?

Alla priser anges i euro.

9 % Överföringsskatt Kommunal överföringsskatt på bostäder som säljs i andra hand.
3 % Notarie och lagfart Notarie, registrering och lagfartskostnader är cirka 3 % av köpesumman.
10 % Moms på nyproduktion — gäller ej detta objekt Mervärdesskatt tillkommer bara på nyproducerade bostäder.

Observera att säljare ibland gör prisändringar utan att informera oss. Kontakta oss för aktuellt pris.

V461 · Villajoyosa

Vi berättar gärna
mer om huset.

Skriv en rad om vad ni undrar, så hör vi av oss. Vi svarar lika gärna på frågor om området och kostnaderna som vi visar hus.